Ana Sayfa
.:: Basında Ümit Okur
.:: Ümit Okur kimdir ?
.:: Ziyaretçi Defteri .:: İletişim
.:: Animasyon
Yukarı kaydır
Aşağı kaydır

Resmi büyük görmek için tıklayın...
Pülömür-TUNCELİ doğumlu olan ÜMİT OKUR babası Mehmet OKUR'un memur olmasından dolayı sırası ile Elazığ, Mersin, İstanbul ve Bursa'da ilk ve orta öğrenimini tamamlamlayarak ziraat teknisyeni olmuştur.


Resmi büyük görmek için tıklayın...Yüksek Öğrenimini tamamlamak için Almanya'da işçi olan annesi Fatma Okur'un yanına gitmiş fakat Türkiye'de bitirmiş olduğu Ziraat Meslek Lisesi'nin lise dengi kabul etmeyen Alman Eğitim Sisteminden dolayı Kimya Meslek Lisesini bitirerek kimya laborantı olmuştur.

Bu arada Bayer ilaç fabrikalarında bir yıl staj görmüştür. Daha sonra Achen Teknik Üniversitesi'ne bağlı atom tekniği fakültesine başlamış, fakültenin son yılında karar değiştirerek tiyatro bölümünü bitirip oyunculuğa başlamıştır. Ayrıca üniversitedeyken Alman televizyonunda asistanlık yaparak tecrübelerini geliştirmiştir.

Resmi büyük görmek için tıklayın...Sırası ile Köln,Wubertall şehir tiyatroları ve Westfalen bölge
tiyatrolarında aktör olarak çalışıp "KANAKEN","SINIF DÜŞMANI"
gibi önemli eserlerde başrolde oynamıştır..

Daha sonra dünyayı tanımak amacı ile oyunculuğu Resmi büyük görmek için tıklayın...
bırakarak animasyona başlayıp Bahamas, Küba, Kanarya adaları, Mallorca, İtalya, Tunus, Taylant, ve Maldiv adalarında bulunan çeşitli tatil köylerinde animatör ve animasyon şefi olarak çalışmıştır.

Vatan özlemi ağır basınca Türkiye'ye dönerek değişik
otellerde animasyon şefliği yapmıştır.

Resmi büyük görmek için tıklayın...
Kemer'de bulunan Marco Polo Tatil Köyü'nde çalışırken tanıştığı film yapımcı Ferdi Eğilmez'in dikkatini çeken Ümit Okur sinemaya atılarak "KAHPE BİZANS", "HEMŞO" gibi filmlerde önemli rollerde oynamış, ayrıca "AYRILSAKTA BERABERİZ", "TATLI KAÇIKLAR" adlı TV dizilerinde de
rol almıştır.

Resmi büyük görmek için tıklayın... İngilizce, Almanca, İspanyolca, İtalyanca, ve az olarakta Fransızca konuşubilen OKUR yazları animasyon, kışları ise oyunculuk
yapmaktadır.